Brewer 4/20/2022
at Brewer Community School

Boys

  1. Brewer High School, 261.333
  2. Bangor High School, 108.833
  3. Orono High School, 98.5
  4. Hermon High School, 63.3333
  5. Dexter Regional High School, 18

Boys 100 Meter Dash: Zander Hunter, BREW, 11.41; 2. Gage Jones, BANG, 11.47; 3. Liam Cormier, BREW, 12.11; 4. Cameron Hughes, BREW, 12.16; 5. Scott Fahey, BANG, 12.21; 6. Xavier Pike, BANG, 12.38.

Boys 200 Meter Dash: Gage Jones, BANG, 23.68; 2. Zander Hunter, BREW, 23.86; 3. Cameron Hughes, BREW, 25.27; 4. Kiran Small, BANG, 25.65; 5. Horace Graham, BANG, 25.99; 6. Xavier Pike, BANG, 26.13.

Boys 400 Meter Dash: Tyler Wilkinson, BREW, 59.83; 2. Ethan Leavitt, BREW, 1:00.81; 3. Esli Onacha, OROH, 1:02.68; 4. Alex Kinnison, OROH, 1:09.81.

Boys 800 Meter Run: Jack Patterson, BANG, 2:22.38; 2. Jason Wickett, HER, 2:24.21; 3. Swaroop Handral, BREW, 2:28.48; 4. Henry Poulin, BANG, 2:29.02; 5. Ben Bateman, HER, 2:29.79; 6. Logan Rennebu, BANG, 2:35.32.

Boys 1600 Meter Run: Kyle McClellan, OROH, 5:00.39; 2. Simon Socolow, BANG, 5:01.62; 3. Trevor Parlee, BREW, 5:05.25; 4. Cooper Parlee, BREW, 5:14.10; 5. Quinn D’Alessio, BANG, 5:14.41; 6. Colby Farnsworth, OROH, 5:21.36.

Boys 3200 Meter Run: Kyle McClellan, OROH, 10:48.53; 2. Cooper Parlee, BREW, 10:57.55; 3. Trevor Parlee, BREW, 11:06.93; 4. Zane Roggenbuck, OROH, 12:25.10; 5. Jack Moring, BANG, 13:53.29; 6. Ethan Leavitt, BANG, 15:21.46.

Boys 110 Meter Hurdles: Job Johnson, HER, 17.57; 2. Pablo Garcia, BREW, 17.95; 3. Ryan Austin, HER, 18.67; 4. Ethan Leavitt, BREW, 20.29; 5. Gadwah Miles, DXRH, 20.54; 6. Oliver Turner, BANG, 20.85.

Boys 300 Meter Hurdles: Ryan Austin, HER, 44.51; 2. Pablo Garcia, BREW, 47.30; 3. Job Johnson, HER, 48.84; 4. Oliver Turner, BANG, 52.54; 5. Elijah Warner, DXRH, 53.63; 6. Gadwah Miles, DXRH, 53.73.

Boys 4×100 Meter Relay: Brewer High School (Liam Cormier , Cameron Hughes , Damien Frey , Zander Hunter ), 48.08; 2. Hermon High School (Dominick Harriman , Ben Bateman , Nolan Raymond , Jason Wickett ), 50.30; 3. Orono High School (Nathan Culina , Hayden Rollins , Alex Maheu , Will Francis ), 50.35; 4. Bangor High School (Scott Fahey , Brandon Nguyen , Braydon Nguyen , Gage Jones ), 51.99.

Boys 4×400 Meter Relay: Brewer High School (Tyler Wilkinson , Swaroop Handral , James Bertolino , Ethan Leavitt ), 4:01.31; 2. Orono High School (Alex Maheu , Will
Francis , Colby Farnsworth , Esli Onacha ), 4:06.65; 3. Hermon High School (Jason Wickett , Ben Bateman , Job Johnson , Dominick Harriman ), 4:16.41.

Boys 4×800 Meter Relay: Bangor High School (Quinn D’Alessio , Roland Ladd , Adam Miller-treat , Henry Poulin ), 9:46.75; 2. Brewer High School (Tyler Wilkinson , James Bertolino , Swaroop Handral , Jayden Richards ), 9:53.46.

Boys High Jump: Reese Smith, BREW, 5-04; 2. Cody Bailey, BREW, 5-02; 3. Scott Fahey, BANG, 5-00; 4. Dominick Harriman, HER, J5-00; 4. Oscar Croce, BANG, J5-00; 4. Owen Fullerton, BREW, J5-00.

Boys Pole Vault: Alex Maheu, OROH, 10-00; 2. Liam Cormier, BREW, 9-00; 3. Pablo Garcia, BREW, 8-06; 3. Daniel Canarr, BREW, 8-06; 5. Oliver Turner, BANG, 8-00; 5. Brady Maheu, OROH, 8-00.

Boys Long Jump: Lendl Zaehringer, BREW, 19-00; 2. Will Francis, OROH, 18-10.50; 3. Scott Fahey, BANG, 18-09.25; 4. Damien Frey, BREW, 17-02.25; 5. Cody Bailey, BREW,
17-00.50; 6. Cameron Allen, DXRH, 16-05.

Boys Triple Jump: Will Francis, OROH, 38-05; 2. Pablo Garcia, BREW, 37-00.75; 3. Damien Frey, BREW, 37-00; 4. Dominick Harriman, HER, 35-09.50; 5. Cameron Allen, DXRH, 35-04; 6. Job Johnson, HER, 34-00.50.

Boys Shot Put: Stephen Cummings, BREW, 42-03; 2. Dylan Greenlaw, BREW, 42-02.25; 3. Noah Parker, OROH, 41-11.75; 4. Colby Largay, BREW, 39-07.50; 5. Ashton Paul, OROH, 39-07; 6. Josiah Rodriguez, BANG, 39-03.

Boys Discus Throw: Dylan Greenlaw, BREW, 133-10; 2. Colby Largay, BREW, 126-02; 3. Stephen Cummings, BREW, 117-05; 4. Ian Randall, BANG, 114-08; 5. Gage Sinclair, DXRH, 102-00; 6. Adam Tardy, BANG, 95-07.

Boys Javelin Throw: Stephen Cummings, BREW, 113-06; 2. Gage Sinclair, DXRH, 105-11; 3. Cameron Hughes, BREW, 103-11; 4. Ashton Paul, OROH, 98-10; 5. Owen Hoovler, BANG, 97-01; 6. Liam McAlexander, BREW, 94-07.

Boys 1600 Meter Race Walk: Simon Socolow, BANG, 7:36.15; 2. Zane Roggenbuck, OROH, 8:37.47.

Girls

  1. Bangor High School, 157
  2. Brewer High School, 128
  3. Orono High School, 122
  4. Piscataquis Community High School, 49
  5. Dexter Regional High School, 21
  6. Hermon High School, 13

Girls 100 Meter Dash: Anna Connors, BANG, 12.30; 2. Lauren Vanidestine, BREW, 13.11; 3. Callie Tennett, BANG, 13.24; 4. Madeline Thai, BANG, 13.41; 5. Anna Molloy, OROH,
13.45; 6. Maddie Cyr, BANG, 13.81.

Girls 200 Meter Dash: Callie Tennett, BANG, 27.36; 2. Lauren Vanidestine, BREW, 27.95; 3. Madeline Thai, BANG, 28.19; 4. Julia Smallwood, BANG, 28.55; 5. Maddie Cyr,
BANG, 28.64; 6. Sydney Pine, BREW, 29.61.

Girls 400 Meter Dash: Samantha Goodwin, PCHS, 1:14.67; 2. Grace Henry, BREW, 1:18.43.

Girls 800 Meter Run: Kayla Graffam, BREW, 2:34.44; 2. Ellie Brooks, OROH, 2:37.85; 3. Eleanor Tyne, OROH, 2:39.21; 4. Jenna Elkadi, BANG, 2:47.86; 5. Sophia Mazzarelli,
BANG, 2:49.23; 6. Anna Bateman, HER, 3:07.34.

Girls 1600 Meter Run: Ruth White, OROH, 5:24.98; 2. Nora White, OROH, 5:36.01; 3. Eleanor Tyne, OROH, 5:46.52; 4. Ellie Brooks, OROH, 5:56.07; 5. Sophie Rueter, BANG,
6:49.60; 6. Siobhan Farrell, OROH, 7:02.01.

Girls 3200 Meter Run: Ruth White, OROH, 10:59.87; 2. Nora White, OROH, 12:00.10; 3. Kayla Graffam, BREW, 13:15.74; 4. Sophie Rueter, BANG, 14:02.54; 5. Abby Macdonald,
BANG, 14:15.61.

Girls 100 Meter Hurdles: Maya Elkadi, BANG, 18.05; 2. Chase Smith, BANG, 18.88; 3. Elyssa Jerome, DXRH, 19.95; 4. Orianna McIntire, OROH, 22.45; 5. Dez Seeley, OROH, 23.62.

Girls 300 Meter Hurdles: Molly Sipple, PCHS, 56.97; 2. Maya Elkadi, BANG, 57.88.

Girls 4×100 Meter Relay: Bangor High School (Madeline Thai , Maddie Cyr , Evelyn Humbert , Callie Tennett ), 54.22; 2. Piscataquis Community High Sch (Ariana Fanjoy
, Sarah Silva , Samantha Goodwin , Molly Sipple ), 59.64.

Girls 4×400 Meter Relay: Bangor High School (Julia Smallwood , Maya Elkadi , Evelyn Humbert , Callie Tennett ), 4:55.35; 2. Hermon High School (Anna Gray , Anna Bateman
, Caleigh Tasker , Noel Thomas ), 5:31.75.

Girls High Jump: Lillian Rice, BANG, 4-08; 2. Christin Warner, DXRH, 4-02; 3. Lauryn
Brunner, DXRH, 4-00; 4. Noel Thomas, HER, J4-00; 5. Emma Syphers, BANG, J4-00; Rowan Osmer, BANG, 3-09.

Girls Pole Vault: Ainsley Reid, BREW, 8-00; 1. Anika Noack, BANG, 8-00; 3. Gabrielle Roberts, BREW, 7-00.

Girls Long Jump: Anna Molloy, OROH, 15-03.25; 2. Lauren Vanidestine, BREW, 15-03; 3. Sydney Pine, BREW, 14-07.50; 4. Lillian Rice, BANG, 14-06.25; 5. Samantha Erb, BANG,
13-11.50; 6. Emma Syphers, BANG, 13-10.25.

Girls Triple Jump: Lauren Vanidestine, BREW, 31-03.50; 2. Emerson Walston, OROH, 28-06; 3. Anika Noack, BANG, 28-05.50; 4. Mariah Sharrow, OROH, 28-00.75; 5. Marie Komedja, OROH, 27-11; 6. Christin Warner, DXRH, 27-09.75.

Girls Shot Put: Karessa Anderson, BREW, 32-04.50; 2. Claire Henry, BREW, 31-03.50; 3.
Emerson Walston, OROH, 27-11.25; 4. Dez Seeley, OROH, 25-08.50; 5. Abigail Look, BREW, 24-05.75; 6. Molly Sipple, PCHS, 23-10.50.

Girls Discus Throw: Karessa Anderson, BREW, 102-06; 2. Claire Henry, BREW, 89-10; 3. Molly Sipple, PCHS, 77-01; 4. Abigail Look, BREW, 71-06; 5. Riley Maker, BREW, 68-05; 6. Kaitlyn Kelleter, BANG, 66-02.

Girls Javelin Throw: Emerson Walston, OROH, 77-05; 2. Kendall Kimball, PCHS, 74-00; 3. Samantha Goodwin, PCHS, 73-08; 4. Karessa Anderson, BREW, 72-09; 5. Brooke Wentworth, OROH, 63-09; 6. Veena Jain, OROH, 56-00.

Girls 1600 Meter Race Walk: Abby Macdonald, BANG, 10:02.99; 2. Bridget Frazier, BANG, 10:03.70; 3. Megan Brewer, OROH, 10:46.45.